Wellbeing: egy felfelé ívelő trend

2024.10.24

A céges wellbeing egy felfelé ívelő trend Európában. Az utóbbi években egyre több vállalat ismeri fel, hogy a munkavállalók jóléte közvetlen hatással van a termelékenységre és a munkahelyi elégedettségre.


A cégek különböző programokat és kezdeményezéseket indítanak a fizikai és mentális egészség támogatására, például stresszkezelő workshopokat, fitness programokat, rugalmas munkaidőt és távoli munkalehetőségeket kínálnak.
 

Emellett a munkavállalók elvárásai is változnak, és egyre inkább keresik azokat a munkahelyeket, ahol a wellbeing prioritást élvez. Ez a trend a munkaerő megtartásában és a tehetségek vonzásában is kulcsszerepet játszik, ezért a vállalatoknak érdemes odafigyelniük erre a területre.


Ma már szinte elvárás, hogy a munkahelyünkön legyen kinek szólni, ha kiégés fenyeget, ha túl sok stressz, vagy valamilyen plusz juttatást kapjunk a cégtől a jó közérzetünk érdekében: például gym bérletet vagy egy All You Can Move kártyát, esetleg néha pszichológusi segítséget.


Amikor azonban erről beszélgetünk ismerősökkel, kiderül, hogy még a nagy cégeknél is csak névleg van wellbeing szakértő, vagy csak elméletben létezik kérhető coaching...
 

Egy  stresszesebb időszakban a közvetlen felettesnek lehet szólni, azonban (szakmai hozzáértés híján) ő sem tud profin bánni a helyzettel és gyakorlati megoldás nem érkezik. Sok esetben még a nagyobb cégeknél a "gyümölcsnap" jelenti a céges wellbeinget - ami lássuk be, nagyon kevés, ha az alkalmazott már szorongásos nem alvással vagy más komoly tünettel küzd.


MI LENNE A VALÓDI WELLBEING?


Coachként és fitness szakemberként, valamint korábbi vezetőként szerintem az éves wellbeing terv a megoldás, mely egyszerre tartalmas fizikai egészséggel és mentális egészséggel, valamint közösséggel és egyénnel is foglalkozó megoldásokat.


Hamarosan hozok konkrét példákat is!:)


Hámori Blanka

edző és coach